SURUÇ TEK YÜREK OLDU.
        Suruç Kaymakamlığı, Suruç Belediyesi ve Vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümünde demokrasi nöbeti tuttuldu.
 
        15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında vatandaşlar Suruç Cumhuriyet Meydanında Türk bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutarak etkinliklere katıldılar.
 
        Etkinlikler ilk olarak  İlçe Emniyet Müdürlüğünden Cumhuriyet meydanına kortej yürüyüşü ile başladı. Yaklaşık 30 dakika süren korteje binlerce Suruçlu katıldı. Meydanda açılan resim sergisi vatandaşlar tarafından ziyaret edildi. Ardından Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve istiklal marşı okunması, ilahi konseri, sinevizyon gösterisi ve ikramlarla devam eden etkinlik, toplu olarak yatsı namazı kılınmasının ardından Suriyeli çocukların oluşturduğu saz korosu nöbet tutan gönüllülere konser verdi. Gece saat 00:13’ü gösterdiğinde Merkez ve Köylerdeki tüm Camilerde selalar okundu. Sabah namazının vatandaşlarla toplu kılınmasının akabinde nöbet sona erdi.    
 
        15 Temmuz demokrasi nöbetine Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat SİNANOĞLU başta olmak üzere Resmi daire amirleri, Sivil toplum üyeleri ve vatandaşlar katıldı.