18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA İLÇEMİZDE PROGRAM DÜZENLENDİ
 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçemizde program düzenlendi. İlçemiz Cumhuriyet alından Atatürk Büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program Vali Ziya ÇÖKER Ortaokulu Konferans Salonunda devam etti.
 
Konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han ÖZDEMİR tarafından günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşma yapıldı. Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Çanakkale Oratoryosunun ardından kısa film gösterisi ve çeşitli etkinlikler sergilendi.
 
Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programda Ortaokullarda Görsel Sanatlar Öğretmeni ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu  ‘’Çanakkale’’ temalı resimler de sergilendi.
 
Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Tarık AÇIKGÖZ, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk AKMAN, protokol üyeleri, şehit ve gazi ailelerimiz, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Şehitlerimizin mezarlarının da ziyaret edilerek duaların okunduğu program düzenlenen yemek programı ile sona erdi.