KAYMAKAMIMIZ SAYIN FERHAT SİNANOĞLU’NUN
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
 
 
Türk tarihine imza atarken aynı zamanda birçok milletin tarihini, kaderini etkilemiş, güzel Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıldönümünde şükranla ve rahmetle anıyorum.
 
Tarihimizde önemli zaferler kazanmış ve büyük değişimlere yol açmış pek çok lider ve devlet adamı mevcuttur. Ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük farkı, özgürlüğün ve insanca yaşama hakkının, zenginliğe ve ırklara göre belirlendiği bir dünyada, insanlık onuruna ait bir mücadeleyi ve bunun ilkelerini ortaya koymuş olmasıdır.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimizden aldığı güçle başlattığı tarihî yolculuk, destansı bir mücadeleye dönüşmüş ve 1923’te Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmıştır. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, bu mücadelede gösterdiği inanç ve kahramanlıkla tüm dünyanın hayranlığını ve takdirini kazanmıştır.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözlerinde vücut bulan bu şuurla, Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyetimizi, onun millî ve manevi hasletlerini istikbale güvenle taşıma gayemiz en büyük teminatımızdır. Bu şuur bizlere, istikbalde vuku bulabilecek tüm sorunların üstesinden gelmek için güç ve ilham kaynağıdır. Bunun en güzel örneği yakın geçmişimizde, 15 Temmuz’da, büyük bir inanmışlık ve fedakârlıkla millî iradesi uğruna canını siper eden Türk milletinin asil duruşunda tezahür etmiştir. Türk milleti, Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün de her türlü fedakârlığa hazır ve kararlı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.