Kaymakamımız Ferhat Sinanoğlu ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' dolayısıyla yayımladığı mesajı

NANOĞLU, yayımladığı mesajında “Dünya Kadınlar Günü, kadınların, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur” dedi.

Mesajında kadınların tarihin her evresinde ve hayatın her aşamasında aktif görevler alan Türk Kadını; özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde sergilediği fedakâr, vatansever ve özverili davranışlarıyla kahramanlıkların en güzel örneklerini ortaya koymuştur vurgusunu yapan Sinanoğlu ;

Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Bugün gelinen noktada Anadolu Kadınları; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, Ülkemizin en büyük teminatı olmuştur. Çocuklarımızı, geleceğe annelerimiz hazırlamaktadır. Daima özverinin, sevginin kaynağı ve temsilcisi olan Türk kadınının yüreği, sevgi yumağından oluşur.

Bu nedenle de, sürekli sevgi ve özveri ile toplumdaki seçkin yerini alır. Ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla; sosyal ve ekonomik alanda önemli roller üstlenen, toplumumuzun yapısını güçlendirip şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız her türlü takdiri hak etmektedirler. Ne mutlu ki bize; milletçe tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Bu vesileyle yürekleri sevgi dolu başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere başta ilçemizdeki bütün kadınlar olmak üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar; sağlıklı, başarılı günler diler saygılar sunarım dedi.