SURUC'TA DUYARSIZ KALMADI...

81 İlde Eş zamanlı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Eylemi...

İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün 81 ilde 12.00 13.30 saatleri arasında eylem yapıldı.

Bütün illerde eş zamanlı yapılan eyleme Suruç ilçesinde yoğun katılımla gerçekleşti.

" ÖNCELİKLİK HAYATIN ,ÖNCELİK YAYANIN " sloganıyla başlatılan proje Suruç ilçesinde 11 Nisan Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet ilkokulu önünde Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanı Tarık AÇIKGÖZ, İlce Emniyet Müdürü Hüseyin ÖZEN, İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Cemil İŞBAŞARAN, İlçe Milli Eğitim Mehmet Han ÖZDEMİR, Kamu Kurum Amirleri ve Personelleri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam ve Belediye Tarık AÇIKGÖZ beraberindeki heyet ve öğrencilerle birlikte temsili olarak yaya geçidini kullanarak sürücülerin kavsak giriş ve çıkışlarında yay ve okul geçitlerinde yavaşlamak yayalara geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

Kaymakam ve Belediye Başkanı AÇIKGÖZ daha sonra vatandaşlara ve sürücülere proje ile ilgili tanıtıcı bilgilerin yer aldığı ve üzerinde Yaya yolunu kullan Güvende kal, ve Dikkat Yaya çıkabilir başlıklı broşürler dağıttı.

AÇIKGÖZ burada yaptığı açıklamada " Bildiğiniz üzere 2019 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından, yayalara öncelikli trafik yılı olarak ilan edildi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün 81 ilde 12.00 13.30 saatleri arasında eylem yapıldı. Bizde İlçemizde bu önemli faaliyeti gerçekleştirerek öncelikle sürücülerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirdik " dedi.